wyślij zdjęcie
ciekawostki o Bemowie

Blog o Bemowie

Zbigniew Puzewicz, Sylwester Kaliski oraz M. G

21 listopada 2017

Niechlubna zmiana nazwy ulicy gen. Sylwestra Kaliskiego

Wojewoda mazowiecki ogłosił dekomunizację 47 warszawskich ulic. Z mapy Bemowa zniknie między innymi ulica gen. Sylwestra Kaliskiego – naukowca i rektora WAT,  ministra nauki i posła na sejm w latach 70. ubiegłego wieku. Słynny eksperyment naukowy Focus współprowadzony przez zespół prof. Kaliskiego …

Biblioteka Główna Wojskowej Akademii Technicznej, 2017 r.

4 maja 2017

Wizyta w Bibliotece Głównej WAT

Nasza redakcja wspólnie z pasjonatami historii Bemowa miała okazję zwiedzić siedzibę Biblioteki Głównej Wojskowej Akademii Technicznej. Powstała w 1951 roku placówka posiada dziś ok. 350 tys. książek i nowoczesny system elektronicznego udostępniania zbiorów, z których mogą korzystać wszyscy mieszkańcy. Wizyta grupy …

Widok murowanego ogrodzenia kotłowni WAT, ok. 1993 r.

6 marca 2017

Krótka historia kotłowni WAT (1958 – 2006)

Kotłownia WAT posiadała  ceglany komin, na szczycie którego zainstalowano cztery lampy bezpieczeństwa. Było to konieczne, bowiem wówczas w pobliżu znajdowało się czynne lotnisko wojskowe. Pamiętam, że podczas jej pracy, aż do lat 70., w promieniu kilkuset metrów na śniegu widoczne …

wyklady_historyczne-2017_I A6 (1)

17 stycznia 2017

Druga edycja wykładów o historii Bemowa

Co budowali Niemcy na Bemowie, jak powstawały bloki na Jelonkach i jak działało kultowe kino „Rakieta” – na te pytania odpowiemy podczas otwartych wykładów historycznych w Bemowskim Centrum Kultury. To już druga seria spotkań, na których opowiadamy o obyczajowych i wojskowych …

Maszt z wiatrakiem na Poligonie WAT

17 marca 2016

Inspirujące zdjęcie

Jak jedno zdjęcie może przyczynić się do ciekawych wspomnień? Pokazujemy, że warto dokładnie przypatrywać się fotografiom z własnych domowych archiwów i korzystać z bezcennej wiedzy rodzinnych wspomnień. Ireneusz Dobiech: odnalazłem w domowym archiwum unikalne zdjęcie historyczne obiektu na poligonie WAT, którego …

Synów Pułku - lata 80.

2 stycznia 2016

BEMOWO nieodkryte: zapraszamy na wykłady!

Startuje cykl wykładów historycznych o Bemowie, które ukażą obyczajowe, wojskowe i artystyczne oblicza dzielnicy. Spotkania pod patronatem Cyfrowego Archiwum Bemowa będą się odbywały raz w miesiącu w Bemowskim Centrum Kultury od stycznia do czerwca 2016 r. Na spotkaniach prowadzonych przez historyka …

Odnaleziona płyta masztu anteny radiostacji transatlantyckiej

17 grudnia 2015

Fotorelacja: budowa „pomnika” Transatlantyckiej Centrali Radiotelegraficznej

 W listopadzie 2013 roku w Starych Babicach stanął pomnik mający upamiętniać uruchomienie Transatlantyckiej Centrali Radiotelegraficznej. Jego częścią jest oryginalna płyta podstawy jednej z nóg masztu anteny nadajnika „Babice”, odnaleziona przez badacza historii Centrali, Ireneusza Dobiecha. Przedstawiamy fotorelację z tego wydarzenia …

Współczesny widok bocznicy WAT

3 października 2015

Wagon medyczny przy Forcie Blizne

W wagonie do corocznych prześwietleń płuc znajdował się aparat rentgenowski, rozbieralnia i pomieszczenie dla obsługi obiektu – relacjonuje Ireneusz Dobiech, były pracownik WAT-u. Mieszkając od kilkudziesięciu lat na Bemowie WAT-owskim, byłem przyzwyczajony do spraw, które w normalnym życiu umykają naszej uwadze. Wspominam …

Fot. 3 101-0017_JA,CZYN SPOŁ,PRAKT,WAT,DZIERŻ op

15 sierpnia 2015

Nauka na WAT w l. 1953-1954

Nauka w Wojskowej Akademii Technicznej trwała w moim przypadku dwa lata. W tym czasie, oprócz zdania wszystkich egzaminów i zaliczenia ćwiczeń rachunkowych i laboratoryjnych, wykonałem pięć projektów przejściowych (fot. 1): Zasilanie Armijnego Węzła Łączności – 1953.01.28; dotyczący Radiostacji Wojskowych – …

30 maja 2015

Życie codzienne na WAT w latach 50.

Przeglądając moje archiwum napotkałem historyczne już zdjęcia, jakie wykonałem ok. 1958 r. prymitywnym aparatem o nietypowym formacie 6×6 cm, wypożyczonym od kolegi. Nie miałem doświadczenia w wykonywaniu zdjęć, więc są one kiepskiej jakości. Przedstawiają mimo wszystko cenne obrazy terenów w pobliżu mojego …

Miasto ogród Jelonki - stara tabliczka

17 maja 2015

Bemowo z przewodnikiem: gdzie jest miasto ogród Jelonki?

Wybraliśmy się w poszukiwaniu miasta ogrodu Jelonek – ukrytego w cieniach wielkiej płyty zielonego zakątka Warszawy. Spacery cyklu „Bemowo odkryj na nowo” prowadzi Stowarzyszenie Masław z dofinansowaniem Dzielnicy Bemowo, a Cyfrowe Archiwum Bemowa jest partnerem inicjatywy. Spacer rozpoczęliśmy na placu …

Wystawa Bemowiacy. Historie z naszej dzielnicy

22 kwietnia 2015

Powstała wystawa o Bemowiakach!

Bemowiacy: historie z naszej dzielnicy. To tytuł pierwszej wystawy fotograficznej, która opowiada o mieszkańcach Bemowa. Kilkadziesiąt archiwalnych zdjęć po raz pierwszy pokażemy szerokiej publiczności Udało się. Po kilku latach gromadzenia zdjęć i materiałów o Bemowie możemy was zaprosić na wystawę …

Zimowy spacer na WAT

21 kwietnia 2015

Wczoraj i dziś – ulica Kaliskiego

Od lat te same, niezmiennie mijane na drodze do domu miejsca i budynki potrafią zmieniać się niepostrzeżenie. Dopiero spojrzenie kogoś spoza świata codziennych obrazów sprawia, że zauważamy nowe detale. W cyklu „Wczoraj i dziś” przedstawiamy współczesne spojrzenia na kadr uchwycony …

Drewniane garaże przy obecnej ul. Gąsiorowskiego

30 marca 2015

Jak budował się garaż dla Syreny 101 – 1960 rok

Syrena 101: tak miłych wspomnień nie dostarczył mi żaden inny samochód. Nigdy mnie nie zawiódł, był tak prosty w obsłudze i eksploatacji. Mówiło się, że silnik Syrenki można rozebrać w drodze, usunąć usterkę, złożyć i jechać dalej – wspomina Ireneusz Dobiech  …

Zezwolenie na zmianę pobytu - stan wojenny

27 stycznia 2015

Dokumenty związane ze Stanem Wojennym

Stan Wojenny wprowadzono 13 grudnia 1981 roku na terenie całej Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. Ten stan nadzwyczajny został zawieszony 31 grudnia 1982 roku, a zniesiony 22 lipca 1983 roku. W tym okresie wyłączono komunikację telefoniczną, wprowadzono cenzurę korespondencji, ograniczono możliwość przemieszczania …

Dywizjonu 303 - lata 60.

25 stycznia 2015

Górce: miejsca zaginione

Związek mojej rodziny z Górcami sięga lat międzywojennych. W latach 30. działkę w podwarszawskiej wsi zakupili moi dziadkowie, którzy przetrwali dzięki temu okupację i uniknęli tragicznego losu ludności cywilnej w Powstaniu Warszawskim Górce to dla mnie nostalgia czasu wakacji i …

Autor przy czołgu T-34, WAT

12 stycznia 2015

Historia czołgów na poligonie WAT

Potrzeba powstania poligonu WAT zaistniała, gdy pojawiła się możliwość przyjmowania do Akademii kandydatów z tzw. „cywila”. Cywilni kandydaci, po zdaniu egzaminów wstępnych i zakwalifikowaniu na studia, byli umundurowani i przechodzili wojskowe przeszkolenie podstawowe, które między innymi odbywało się na poligonie …

26

15 grudnia 2014

Czołgowisko WAT i jego przeszkody

Nieraz zapuszczaliście się pewnie do małpiego gaju w Forcie Radiowo. Ogromną frajdę sprawiała zabawa na drabinkach i badanie omszałych, tajemniczych obiektów na tym niecodziennym placu zabaw. Teren byłego czołgowiska Wojskowej Akademii Technicznej odtworzył i opisał Ireneusz Dobiech – były pracownik …

Koszary I Zmotoryzowanego Pułku Artylerii Przeciwlotniczej - lata międzywojenne

21 października 2014

Historia terenów WAT

Jak wspomniałem w poprzednich tekstach dotyczących powstania Wojskowej Akademii Technicznej, oprócz obiektów budowanych w latach 50. po lewej stronie obecnej ulicy Lazurowej lub Kaliskiego, na terenie zwanym terenem „otwartym”, wykorzystano dla potrzeb uczelni, istniejące od wielu lat obiekty po jej …

Zimowe umundurowanie wyjsciowe studentow  WAT

24 września 2014

Moje pierwsze dni w WAT w 1951 roku – cz. 2

Do noszenia książek i zeszytów mieliśmy skórzane torby oficerskie. Dostawaliśmy, bez względu na to czy ktoś palił czy nie, co dziesięć dni tytoń z bibułką, potem najtańsze papierosy, marki Sport – wspomina Ireneusz Dobiech, absolwent i wieloletni pracownik naukowo – dydaktyczny Wojskowej …

Internaty WAT - lata 50.

14 września 2014

Moje pierwsze dni w WAT w 1951 roku – cz. 1

Mieliśmy zakaz posiadania rzeczy cywilnych, odbiorników radiowych, a nawet plakatów i obrazów. Sale mieszkalne były zradiofonizowane, przez radiowęzeł nadawano komunikaty i muzykę – wspomina Ireneusz Dobiech, absolwent i wieloletni pracownik naukowo – dydaktyczny Wojskowej Akademii Technicznej Do Wojskowej Akademii Technicznej przybyłem w lecie …

Osiedle Górczewska w budowie

25 maja 2014

TWOJA HISTORIA DZIELNICY- wystawa archiwalnych zdjęć mieszkańców Bemowa

Pod koniec czerwca będziecie mieli okazję wziąć udział w wyborach, jakich jeszcze nie było.  Każdy mieszkaniec Warszawy może zdecydować co zrobi jego dzielnica w przyszłym roku. Część budżetu miasta została bowiem przeznaczona  na realizację pomysłów proponowanych przez samych mieszkańców. Na …

Wola. Ludzie i historie

2 marca 2014

Do czytania: Wola. Ludzie i historie

W piątek odbyła się premiera nowej książki poświęconej historii warszawskiej Woli – „Wola. Ludzie i historie”. Dlaczego piszemy o tym na blogu Cyfrowego Archiwum Bemowa? Po pierwsze, bo tereny dzisiejszej dzielnicy Bemowo przez długi czas należały do Woli. Po drugie, …

Pomnik - Transatlantycka Centrala Radiotelegraficzna (1)

16 stycznia 2014

Szybsi od Japończyków

16 stycznia 2014 r. mija 69. rocznica wysadzenia przez Niemców Transatlantyckiej Centrali Radiotelegraficznej. Tak się złożyło, że jesienią zeszłego roku obchodziliśmy 90. rocznicę uruchomienia Centrali, której resztki znajdziemy dziś na granicy Bemowa i gminy Stare Babice. Z tej okazji w …

Arciszewskiego - sąsiedzka wystawa

30 października 2013

50 lat ulicy Arciszewskiego

Mieszkańcy ulicy Arciszewskiego obchodzili niedawno pięćdziesiąte urodziny swojej ulicy. Pół wieku temu sprowadziły się tu rodziny, które na Bemowie mieszkają do dziś. Z tej okazji odbył się festyn sąsiedzki, a na ogrodzeniach kilku posesji zawisły zdjęcia dokumentujące historię osiedla. I …

Otwarcie linii tramwajowej na Boernerowo (2)

22 października 2013

B jak Boernerowo!

Dokładnie 80 lat temu uruchomiono linię tramwajową B, która łączyła Ulrychów z powstającym Osiedlem Łączności. Na podmiejskim terenie obok Transatlantyckiej Centrali Radiotelegraficznej, nazwanym później Boernerowem, stało już ponad 50 domków wybudowanych dla pracowników służby łączności. Rozbudowujące się osiedle wymagało wygodnego …

Widok na teren Hali Wola 1977/78

6 października 2013

Wczoraj i dziś – Człuchowska i Powstańców Śląskich

W cyklu naszych podróży w czasie cofamy się o 35 lat w miejsce, gdzie ma powstać Hala Wola. Niecodzienny widok Jelonek przesłała nam Magdalena Muracka, która uzupełniła wspomnienie o współczesne zdjęcie. Na fotografii wykonanej z bloku przy Anieli Krzywoń 6 …

Etykieta - Wytwórnia Napojów Gazowanych przy Człuchowskiej

1 lipca 2013

Kolekcja etykiet z Wytwórni Napojów Gazowanych Kołodzińskiego przy Człuchowskiej

Zapraszamy na degustację – w dziale „Bemoteka” czekają na was Quick Cola, napoje gazowane „Citrus Extra”, „Renetka”, Mandarynka”,  woda sodowa i oranżada. A wszystko to lokalna produkcja wytwórni Kołodziński z Jelonek   Rozlewnia działała przy ul. Człuchowskiej od lat 50. …

Zjeżdżalnia przy ul. Czumy

26 maja 2013

Wczoraj i dziś – podwórka Kossutha i Czumy

    Tym razem zapraszamy na spacer po północnej części Jelonek. Dzięki Mariuszowi Reymanowi i Stefanowi Kamińskiemu nasze zbiory powiększyły się o serię archiwalnych zdjęć podwórek bloków przy Kossutha i Czumy i ich najbliższych okolic. Mariusz Reyman podesłał też zdjęcia …

Sentymentalna mapa Bemowa

16 maja 2013

Powstała sentymentalna mapa Bemowa!

Mapę wspomnień i skojarzeń o Bemowie zaprezentowaliśmy podczas 3. edycji Okna na Warszawę w Hali Koszyki. W sobotę 11 maja stołeczne organizacje pozarządowe i instytucje publiczne przedstawiły swoją działalność. Trzeba przyznać, że nasze stoisko zlokalizowane było idealnie: pomiędzy Wolą – Cyfrowym …

3. edycja Okno na Warszawę

29 kwietnia 2013

Zapraszamy na 3. edycję Okna na Warszawę!

To już trzecia edycja varsavianistycznej imprezy, w trakcie której działalność zaprezentuje ponad 40 organizacji i projektów oscylujących wokół tematu stolicy. Od godz. 11:00 do 20:00 w Hali Koszyki (zachodnia oficyna) rozstawione będą stoiska z atrakcjami, odbędą się filmy, wykłady i …

warszawskie city widziane z Jelonek - 1979

21 kwietnia 2013

Pokój z widokiem na… city:)

Dziś zachęcamy was do wyjrzenia przez okno. Są takie miejsca na Bemowie, z których świetnie widać panoramę Warszawy. Oczywiście ci, którzy mieszkają na najwyższych piętrach mają pod tym względem dużo łatwiej:) Dzięki Antoniemu W. Szafrańskiemu możemy zobaczyć, jak zmienił warszawski …

Anieli Krzywoń 2 1975-2005

2 kwietnia 2013

Wczoraj i dziś: kolonia Anieli Krzywoń i okolice

W naszym archiwum mamy już pokaźny zbiór zdjęć prezentujących okolice ul. Anieli Krzywoń. Dzięki uprzejmości Antoniego W. Szafrańskiego możemy obejrzeć jak zmieniały się te tereny; najstarsze fotografie pochodzą z roku 1976, najnowsze – z 2010. Naszą podróż zaczynamy przy bloku …

ExW - Hala Wola

28 marca 2013

Hala Wola w budowie: prasa i zdjęcia

Publikujemy unikalne materiały pieczołowicie gromadzone przez lata i nadesłane nam przez Antoniego W. Szafrańskiego. To artykuły, w których lokalni dziennikarze zapowiadali powstanie, relacjonowali budowę i otwarcie Hali Wola. O czym pisali? Kupić wszystko w jednym miejscu, pod jednym dachem to …

Jeden z hangarów

18 marca 2013

Bemowo w filmie: Paryż-Warszawa bez wizy

W dzisiejszym odcinku naszej filmowej serii ponownie tematyka lotnicza: komedia z 1967 r. w reżyserii Hieronima Przybyła. Tuż po wojnie czterech lotników wojskowych otrzymuje nietypowe zadanie: przewieźć transportowcem polskiego ambasadora do Paryża. Podczas swojej misji poznają Elżbietę – polską aktorkę, …

Blok przy ul. Łagowskiej przed termomodernizacją

2 marca 2013

Wczoraj i dziś – blok przy Łagowskiej

Dziś w naszym cyklu porównań podziwiamy wyniki termomodernizacji bloku przy Łagowskiej. Do niedawna charakterystyczne biało-niebieskie bloki osiedla Górce dziś mienią się kolorami tęczy. Ja się Wam podoba?:)   Blok przy ul. Łagowskiej w 2007 i 2012 r. Źródło: archiwum prywatne …

gry-i-zabawy-podworkowe

24 lutego 2013

Gry i zabawy podwórkowe: w co skakaliśmy

Kombatanci gier i zabaw podwórkowych wzdychamy, że dziś prawdziwych trzepaków już nie ma. Być może, biorąc pod uwagę zapełnione grafiki współczesnych dzieciaków, a do tego grodzone miejsca zabaw „rewitalizowanych” osiedli. A jak wyglądał dzień na podwórku w wykonaniu uczennicy pierwszych …

ul. Pirenejska - podwórko

22 lutego 2013

Wczoraj i dziś – Bemowo III

W naszej kolekcji uzbierało się już sporo fotek z osiedla Bemowo III w rejonie Bemowo Lotnisko. Wszystko to za sprawą aktywnie wspierających nas swoimi zbiorami: Macieja Cichosza Jacka Sklodowskiego i Daniela Organiściaka (dziękujemy!). Najwyższy czas zobaczyć, jak zmieniały się okolice …

ul. Żeńców w 2006 r. (przed budową Trasy S8)

15 lutego 2013

ul. Żeńców – miejsce, którego już nie ma

Galeria CAB wzbogaciła się o kilka zdjęć ulicy Żeńców na bemowskich Górcach. Mimo, że sam materiał jest stosunkowo “młody” (fotografie pochodzą z 2006 roku) ma już wartość archiwalną – ulica zniknęła z mapy Warszawy, a w jej miejscu przebiega obecnie …

ul. Obrońców Tobruku w 1980 r

14 lutego 2013

Wczoraj i dziś – ul. Obrońców Tobruku

W naszej galerii znalazło się zdjęcie z Tygodnika Stolica, pochodzące z reportażu na temat Rajdu Sportowo-Turystycznego z okazji 35. rocznicy wyzwolenia Warszawy. W zimowej scenerii kierowcy walczyli o puchar „Stolicy” m.in. na Bemowie, bowiem próby sprawnościowe zorganizowano na terenie Lotniska …

ul. Górczewska w 2013 r.

10 lutego 2013

Wczoraj i dziś – Górczewska (okolice Tesco)

Zamieszczone ostatnio archiwalne zdjęcie ul. Górczewskiej wywołało dyskusję na naszym facebookowym profilu. Prawdę mówiąc nam też trudno było uwierzyć, że w okolicach hotelu Tina było wówczas tyle budynków (które najwyraźniej zostały wkrótce rozebrane). A jednak! Mamy nadzieję, że wszelkie wątpliwości …

Fragment fundamentu szóstej anteny.

2 lutego 2013

Centrala Radiotelegraficzna

Spacerując po Lasku Bemowskim możemy natrafić na usytuowane w równych odstępach betonowe fundamenty z wystającymi szczątkami stalowych, nitowanych konstrukcji. Któż by się spodziewał, że kilkaset metrów za torami magistrali hutniczej, nieopodal Centrum Reagowania Epidemiologicznego Sił Zbrojnych RP, spotkamy pozostałości po …

Pola przy Lazurowej w 2004

1 lutego 2013

Wczoraj i dziś – Lazurowa

Dziś zostajemy w 21. wieku.  Okolice Lazurowej to miejsce, gdzie nie trzeba sięgać bardzo daleko w przeszłość by zobaczyć zmiany. Jeszcze dziewięć lat temu widać tu było jak na dłoni przegląd upraw rolnych i ogrodniczych w Polsce. Dziś miejsce kalafiorów …

Borowej Góry 6 - górka 2013

30 stycznia 2013

Wczoraj i dziś – ul. Borowej Góry

Prognozy pogody zapowiadają ocieplenie, przed nami ostatnia szansa by wykorzystać to, co jeszcze zostało ze śniegu! Dziś w cyklu wczoraj i dziś górka przy bloku Borowej Góry 6. W 1981 r. było to miejsce treningów miejscowych saneczkarzy. Dziś niestety nikt …

Bemowo Lotnisko - widok z bloku przy ul. Pirenejskiej 20 (1997)

27 stycznia 2013

Wczoraj i… przedwczoraj – Bemowo III

Dziś w cyklu wczoraj i dziś osiedle Bemowo III (Część rejonu Bemowo Lotnisko po zachodniej stronie ul. Powstańców Śląskich) . Tym razem czas jaki upłynął pomiędzy dwiema fotografiami wynosi tylko 14 lat, ale liczymy, że wiosną uda się uzupełnić ten …

Kadr z filmu "Zycie raz jeszcze" (1964)

26 stycznia 2013

Bemowo w filmie: Życie raz jeszcze

Rozpoczynamy nowy cykl – będziemy starali się wyszukiwać dla Was smaczki z polskich filmów, w których od czasu do czasu można wypatrzyć bemowskie plenery. Na początek obraz z Janusza Morgensterna z 1964 roku pt. „Życie raz jeszcze”. W rolach głównych …

Lotnisko Babice - wizyta Nixona w 1959 (3)

18 stycznia 2013

Historia: Nixon na Bemowie

W sierpniu 1959 roku Richard Nixon, jako pierwszy urzędujący wiceprezydent Stanów Zjednoczonych, złożył oficjalną wizytę w Polsce. Nie będziemy tu jednak relacjonować szczegółów spotkania Nixona z Gomułką, bo dużo ciekawsze okazują się logistyczne szczegóły wizyty – Air Force 2 lądował …

Bemowo Lotnisko - Wofkego, Blatona, Sołtana 1992

17 stycznia 2013

Wczoraj i dziś: Bemowo IV

Rozpoczynamy nowy cykl na naszym blogu. Niby banał, a ile może dać radości. Popatrzcie tylko jak w ciągu 20 lat zmieniły się okolice skrzyżowania Wolfkego, Blatona i Sołtana.    Widok z bloku przy ul. Sołtana – 1992 i 2012. Źródło: …

Lotnisko Babice - Grand Prix FSO (4)

Historia: ci wspaniali mężczyźni

… w maszynach co prawda nielatających, ale za to na Lotnisku Bemowo (Babice). Dziś prezentujemy materiał z Wyścigu o Grand Prix FSO, który odbył się na Bemowie w 1977 roku. Prawdziwa gratka nie tylko dla fanów Bemowa czy polskiej motoryzacji, …

CWKS Legia

15 stycznia 2013

Historia: ośrodek CWKS Legia na Bemowie

W naszej galerii pojawiły się archiwalne zdjęcia kompleksu Legii na Bemowie. Warto przy tej okazji przywołać ambitne plany, jakie wiązane były z rozbudową ośrodka. Tak o Legii pisała Ewa Dobrowolska w „Stolicy” w 1986r.: Jeśli w Warszawie zagospodarowuje się jakiś …

Las Fort Bema 02

13 stycznia 2013

Wspomnienia: lato w mieście

Latem na Bemowie nie sposób się nudzić. W roku 1986 klub osiedlowy przy ul. Wolfkego zorganizował półkolonie, w ramach których odbył się nawet bal przebierańców! Na zdjęciu przebierańcy w tradycyjnych strojach indiańskich. Zdjęć z samego balu niestety nie mamy, ale …

Goluchowska l.80

Wspomnienie: drewniane miasteczka na Jedynce

Szperając w domowych archiwach i prasie odnalazłam wiele bemowskich motywów z dzieciństwa, oprócz jednego: drewnianych placów zabaw.                       Ulica Gołuchowska 7 w 1986 roku. Po lewej stronie od rozmawiających pań znajdował się …

Najnowsze komentarze

  • grymasik:

    Z opowieści słyszałem ze taki tor znajdował się w okolicy Powstańców Slą...

  • Łukasz:

    Fotograficznym....

  • Ulica Kolejowa – strona południowa – Wirtualne Muzeum Ożarów Mazowiecki:

    […] Gazowanych Adama i Wacława Kołodzińskich przy ulicy Człuchows...

  • Annapl:

    Ԝitam!ǃǃ Βуć mоże mоja wіаdоmоść jest zbyt specуficznа. Αle ...

  • Weatherynarz:

    Tu na rogu była pijalnia piwa czy też bar zwany "na zgięciu" vel "zgięcie". ...

  • Informacje o stronie

    Polityka plików cookies
    Mapa strony
    RSS
    Kontakt

    Cyfrowe Archiwum Bemowa © 2013-2014.