Rejony MSI
Szukaj zdjęć według rejonów

Aby obejrzeć zdjęcia z danego rejonu MSI, skorzystaj z mapki poniżej:

Mapa Bemowa Chrzanów Jelonki Południowe Jelonki Północne Górce Groty Fort Radiowo Fort Bema Boernerowo Lotnisko Bemowo Lotnisko

Ulice

Powstała wystawa o Bemowiakach!

Bemowiacy. Historie z naszej dzielnicy
Bemowiacy: historie z naszej dzielnicy. To tytuł pierwszej wystawy fotograficznej, która opowiada o mieszkańcach Bemowa. Kilkadziesiąt archiwalnych zdjęć po raz pierwszy pokażemy szerokiej publiczności

Udało się. Po kilku latach gromadzenia zdjęć i materiałów o Bemowie możemy was zaprosić na wystawę fotograficzną. Powstała ona dzięki waszemu zaangażowaniu i chęci włączenia się w dokumentowanie historii naszej dzielnicy.

Ekspozycja poprowadzi od odległych czasów osiedli w budowie i budzące się do życia podwórka, przez kadry z ulubionych sposobów spędzania czasu wolnego, po obrazy z rodzinnych uroczystości.

W historycznych ujęciach datowanych od lat 50. aż po przełomowa lata 90. zobaczymy między innymi zaginione Górce, Jelonki w budowie, czy pierwsze osiedlowe place zabaw. Nie zabraknie też płyty Lotniska.

Zdjęcia prezentowane na wystawie pochodzą z prywatnych archiwów mieszkańców i mieszkanek Bemowa. Kilkadziesiąt unikalnych fotografii zostanie pokazanych po raz pierwszy szerokiej publiczności.

Wernisaż odbędzie się 27 kwietnia 2015 r. (poniedziałek) o godz. 18 w Filii BCK-u w Szkole Podstawowej przy ul. Zachodzącego Słońca 25. Wystawa potrwa do 30 czerwca 2015 roku.

Wystawa została przygotowana przez Bemowskie Centrum Kultury Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy
i Cyfrowe Archiwum Bemowa.

Zachęcamy również do dołączenia do wydarzenia na facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>