Rejony MSI
Szukaj zdjęć według rejonów

Aby obejrzeć zdjęcia z danego rejonu MSI, skorzystaj z mapki poniżej:

Mapa Bemowa Chrzanów Jelonki Południowe Jelonki Północne Górce Groty Fort Radiowo Fort Bema Boernerowo Lotnisko Bemowo Lotnisko

Ulice

Do czytania: Wola. Ludzie i historie

Wola. Ludzie i historie

W piątek odbyła się premiera nowej książki poświęconej historii warszawskiej Woli – „Wola. Ludzie i historie”. Dlaczego piszemy o tym na blogu Cyfrowego Archiwum Bemowa? Po pierwsze, bo tereny dzisiejszej dzielnicy Bemowo przez długi czas należały do Woli. Po drugie, w książce pojawiają się również wątki jelonkowskie. Po trzecie wreszcie, Cyfrowe Archiwum Bemowa jest partnerem publikacji, więc się chwalimy:)

 

Wola. Ludzie i historie - premiera książki   Wola. Ludzie i historie - premiera książki

Premiera książki „Wola. Ludzie i historie” w DK Działdowska

 

Książka Jarka Zuzgi, wydana przez Urząd Dzielnicy Wola, bazuje na wspomnieniach mieszkańców – od lat międzywojennych do czasów współczesnych. W historiach wolskich rodzin jak w soczewce skupiają się najważniejsze wydarzenia XX-wiecznej Warszawy. Mamy tu sielankę przedwojennego Ulrychowa i kulturowy tygiel wolskich kamienic tego okresu. Dramatyczne sceny z życia cywili w okresie powstania warszawskiego, ucieczki i trudne powroty do zrujnowanych domów. Czas budowy nowych zakładów przemysłowych i osiedli, wreszcie zmiany ustrojowe i znikające zakłady, sklepy, bary. A wszystko to ilustrowane fotografiami z domowych archiwów. Wspomnienia, nieraz tragiczne, innym razem zabawne, wciągają jak dobry film. Całość pochłoniecie w dwa wieczory.

Na koniec dwie wiadomości – dobra i zła. Zła jest taka, że książki nie można kupić. Dobra – że można ją dostać:) Zainteresowanych zachęcamy do śledzenia naszego profilu na facebooku, mamy kilka egzemplarzy, które rozdamy w konkursach!

Paulina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>