Rejony MSI
Szukaj zdjęć według rejonów

Aby obejrzeć zdjęcia z danego rejonu MSI, skorzystaj z mapki poniżej:

Mapa Bemowa Chrzanów Jelonki Południowe Jelonki Północne Górce Groty Fort Radiowo Fort Bema Boernerowo Lotnisko Bemowo Lotnisko

Ulice

Historia: ci wspaniali mężczyźni

… w maszynach co prawda nielatających, ale za to na Lotnisku Bemowo (Babice). Dziś prezentujemy materiał z Wyścigu o Grand Prix FSO, który odbył się na Bemowie w 1977 roku. Prawdziwa gratka nie tylko dla fanów Bemowa czy polskiej motoryzacji, ale także ścieżek dźwiękowych z filmów edukacyjnych i popularnonaukowych w stylu retro.

Okazuje się bowiem, że rajdy samochodowe to nic innego jak nauka właśnie. Poligon doświadczalny dla konstruktorów, którzy dzięki zawodom sportowym mają okazję przetestować innowacyjne rozwiązania technologiczne. Taką właśnie rolę spełnia wyścig na Bemowie – najbardziej widowiskowy sprawdzian tego, jaki jest seryjny polski fiat. Nie ma jak połączyć przyjemne z pożytecznym!

Na płycie lotniska ścigało się 25 fiatów 125p z warszawskiej fabryki. W tle dostrzec można dawny budynek portu lotniczego.

 

Lotnisko Babice - Grand Prix FSO 1977 (1)  Lotnisko Babice - Grand Prix FSO (2)  Lotnisko Babice - Grand Prix FSO (4)  Lotnisko Babice - Grand Prix FSO (3)

 

Zdjęcia pochodzą z materiału „Polski FIAT w sporcie” Wytwórni Filmów Oświatowych. Ogniowe próby rozwiązań konstrukcyjnych polskiej myśli motoryzacyjnej możecie też obejrzeć na youtube. Zawody na bemowskim lotnisku od 08:02.

Związki Bemowa z motoryzacją to nie tylko rajdy, ale też giełda samochodowa, o której więcej już wkrótce.

Paulina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>