Rejony MSI
Szukaj zdjęć według rejonów

Aby obejrzeć zdjęcia z danego rejonu MSI, skorzystaj z mapki poniżej:

Mapa Bemowa Chrzanów Jelonki Południowe Jelonki Północne Górce Groty Fort Radiowo Fort Bema Boernerowo Lotnisko Bemowo Lotnisko

Ulice

Bemowo w filmie: Życie raz jeszcze

Rozpoczynamy nowy cykl – będziemy starali się wyszukiwać dla Was smaczki z polskich filmów, w których od czasu do czasu można wypatrzyć bemowskie plenery. Na początek obraz z Janusza Morgensterna z 1964 roku pt. „Życie raz jeszcze”.

W rolach głównych Andrzej Łapicki, Tadeusz Łomnicki i Ewa Wiśniewska. Pierwsze lata po wojnie i perypetie byłego lotnika RAFu, sekretarza PPR i działaczki ZMW, a wszystko to na tle wydarzeń politycznych odradzającej się Polski. I w plenerach Lotniska Babice („grającego” zresztą Dęblin). Poniżej kilka ujęć z filmu, a na nich hangar nr 2 (obecnie ul. Widawska) oraz dawny budynek portu lotniczego z charakterystyczną wieżą. Hangar nr 2 został niedawno wyburzony, a i losy drugiego budynku są niepewne – budynek portu położony jest na linii planowanej trasy S7.

 

Kadr z filmu "Zycie raz jeszcze" (1964)  Kadr z filmu "Życie raz jeszcze" (1964)
Kadr z filmu "Życie raz jeszcze" (1964)  Kadr z filmu "Życie raz jeszcze" (1964)

Źródło: forum dyskusyjne lonictwo.net.pl

Ze względu na dość odważne podejście do oceny „okresu błędów i wypaczeń” film, po swojej premierze, powędrował na półkę na ponad dwadzieścia lat. Pod naciskiem cenzury Morgenstern zmienił też zakończenie, ponieważ to oryginalne ocenione zostało za „zbyt smutne”. W roku 2013 film ma zostać odświeżony cyfrowo.

 

Paulina

4 odpowiedzi na „Bemowo w filmie: Życie raz jeszcze

 1. Karola pisze:

  Muszę poprawić hangar nr.2 juz nie istnieje,całkiem niedawno go zburzyli.

 2. Paulina pisze:

  Dzięki! To wstyd mieszkać tak blisko i nie wiedzieć ale ostatnio nie zapuszczałam się w tamte okolice. Już poprawiam:)

 3. DK pisze:

  Nakręcono tam również sceny z filmu Misja Specjalna (1987).

 4. Paulina pisze:

  Pamiętam jak malowali kolumny na froncie hangaru. Chyba nawet jakiś pomnik tam stanął. Czy to ten film?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>