W naszym archiwum mamy już pokaźny zbiór zdjęć prezentujących okolice ul. Anieli Krzywoń. Dzięki uprzejmości Antoniego W. Szafrańskiego możemy obejrzeć jak zmieniały się te tereny; najstarsze fotografie pochodzą z roku 1976, najnowsze – z 2010.
Naszą podróż zaczynamy przy bloku Anieli Krzywoń 2. Pierwsze ujęcie to blok widziany od wschodniego krańca ul. Człuchowskiej, przy torach kolejowych. W 1975 był jeszcze w budowie, zdjęcie współczesne pochodzi z roku 2005. Druga para zdjęć to widok z okna w tym budynku – widoczne podwórko i bloki o numerach 6 i 8 (rok 1979 i 2008). Oczywiście przybyło samochodów, w związku z czym parking zaanektował część trawnika. Na kolejnych zdjęciach widok z tego samego bloku na stronę wschodnią i zakłady im Nowotki (PZL Wola). Dziś prawie ich nie widać, dawna polanka zamieniła się w prawdziwy zagajnik.
Przenosimy się na ulicę Człuchowską na odcinku pomiędzy torami kolejowymi a Powstańców Śląskich. Przy okazji zajrzymy też na Oświatową. Domki, które tu stały w 1976 stoją do dziś, chociaż niektórym jakby przybyło pięter, a poddasza zostały wzbogacone o fikuśne jaskółki. Poza tym wolne przestrzenie zostały skrzętnie zabudowane, przybyło szeregowców i bloków.
I jeszcze rzut oka na Powstańców Śląskich przy skrzyżowaniu z Człuchowską – tym razem zmiany na przestrzeni kilku ostatnich lat (a właściwie jedna duża zmiana w postaci budynku tworzącego pierzeję ulicy).
A na deser panorama: teren ochronny zakładów PZL Wola (znanych także jako Zakłady Mechaniczne im. Marcelego Nowotki) z bloku przy Anieli Krzywoń 2.
A Wy jakie zmiany zauważyliście w okolicach Anieli Krzywoń? Czy brakuje Wam czegoś, czego już nie ma?