Rejony MSI
Szukaj zdjęć według rejonów

Aby obejrzeć zdjęcia z danego rejonu MSI, skorzystaj z mapki poniżej:

Mapa Bemowa Chrzanów Jelonki Południowe Jelonki Północne Górce Groty Fort Radiowo Fort Bema Boernerowo Lotnisko Bemowo Lotnisko

Ulice

Hala Wola w budowie: prasa i zdjęcia

Publikujemy unikalne materiały pieczołowicie gromadzone przez lata i nadesłane nam przez Antoniego W. Szafrańskiego. To artykuły, w których lokalni dziennikarze zapowiadali powstanie, relacjonowali budowę i otwarcie Hali Wola. O czym pisali?

Kupić wszystko w jednym miejscu, pod jednym dachem to marzenie klienta strudzonego przerzucaniem się z jednego końca miasta na inny dla skompletowania stroju, ekwipunku turystycznego, czy wyposażenia mieszkania – pisał w sierpniu 1978 roku „Express Wieczorny”.

Ten rozbudzający nadzieje konsumentów wstęp zapowiadał nową halę targową na Jelonkach. Przy ulicy Człuchowskiej powstawał obiekt „wychodzący naprzeciw naszym zmęczonym nogom”. Był jednym z wielkopowierzchniowych sklepów budowanych w ramach programu Ministerstwa Handlu Wewnętrznego i Usług. W domu handlowym mieszkańcy mieli dostać produkty z wielu branż, od spożywczych po wyposażenie domu, oferowane przez spółdzielnie, producentów państwowych i dostawców prywatnych.

ExW - Hala Wola

Budowa trwała i niemal rok później, w czerwcu 1979 roku, „Ekspress Wieczorny” donosił, że wyczekiwany sklep powstanie na przełomie grudnia i stycznia. Taki termin zapowiadał wykonawca robót Zakład Remontowo – Budowlany Handlu i Usług „Budrem”. Zobowiązania nie udało się dotrzymać – halę udostępniono mieszkańcom… 21 lipca 1980 r.

ExW - Hala Wola

W sklepie o powierzchni 10 tys. m² znalazło się ponad 20 stoisk WSS „Społem” i kilkanaście należących do innych dostawców, w tym Hortexu, Centrali Rybnej, mleczarni „Wola”, spółdzielni „Sandacz”, Warszawskiej Spółdzielni Ogrodniczej. Oprócz wyrobów mięsnych, warzyw, owoców czy napojów można było kupić artykuły gospodarstwa domowego.

ŻW Otwarcie Hali Wola

A co z wyposażeniem? Na parterze obiektu znajdowała się część handlowa, a na piętrze – biura i pokoje socjalne dla pracowników (w tym stołówka). W podziemiach, gdzie rozładowywano towary, ulokowano magazyny. „Życie Warszawy” z lipca 1980 r. pisało o rychłym powstaniu targowiska i parkingu na 150 miejsc. Podkreślano, że hala miała sklep nocny z osobnym wejściem.

Tym wpisem tworzymy nowy dział, w którym gromadzimy i prezentujemy materiały prasowe oraz inne pamiątki (poza zdjęciami) związane z Bemowem. Zachęcamy do zanurzenia się w domowych archiwach i odszukania ciekawostek wartych pokazania.

Joanna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>