Rejony MSI
Szukaj zdjęć według rejonów

Aby obejrzeć zdjęcia z danego rejonu MSI, skorzystaj z mapki poniżej:

Mapa Bemowa Chrzanów Jelonki Południowe Jelonki Północne Górce Groty Fort Radiowo Fort Bema Boernerowo Lotnisko Bemowo Lotnisko

Ulice

Wczoraj i dziś – Człuchowska i Powstańców Śląskich

W cyklu naszych podróży w czasie cofamy się o 35 lat w miejsce, gdzie ma powstać Hala Wola. Niecodzienny widok Jelonek przesłała nam Magdalena Muracka, która uzupełniła wspomnienie o współczesne zdjęcie.

Teren Hali Wola w 1977/78 r.

Na fotografii wykonanej z bloku przy Anieli Krzywoń 6 na przełomie 1977/78 r. widać tereny zielone i zabudowę, która częściowo ostała się po wsi Jelonki. Trudno uwierzyć, że na tym skrzyżowaniu za 3 lata powstanie sklep samoobsługowy o powierzchni 10 tys. m². Po północnej stronie ul. Człuchowskiej wyrośnie osiedle „Górczewska”. To plac budowy osiedla czy inny obiekt rysuje się w prawej części zdjęcia?

Teren Hali Wola w 1977/78 r.

Na ujęciu z tego samego okresu widać część zabudowy przy ul. majora Henryka Sucharskiego.

Hala Wola w 2013 r.

Powrót do teraźniejszości i nieodgadnionego świata pasteli. Dwupasmowe jezdnie, linia tramwajowa, Hala Wola z nowym niebieskim logo, a obok przychodnia rejonowo-specjalistyczna przy Powstańców Śląskich 19. „Deweloperka” wprowadziła do pstrokatego krajobrazu jeszcze większy miszmasz. Przeżył natomiast charakterystyczny dom przy Powstańców Śląskich, zmieniając kolor elewacji na różowy.

Rejon Hali Wola 1978 i 2013 r. Fot. archiwum M. Murackiej

Joanna

Jedna odpowiedź na „Wczoraj i dziś – Człuchowska i Powstańców Śląskich

  1. Michal pisze:

    Hej
    Miejsce jest jasne, ale co do czasu to mam duże wątpliwości. Sprowadziliśmy się na Jelonki (ul. Czumy) w lato 79 i owszem, dużo bloków było jeszcze w budowie ale w zasadzie wszystkie oryginalne osiedla/bloki juz stały w (mniej wiecej) komplecie. A tu mamy oprócz Sucharskiego kompletnie puste pole, nawet śladu budowy. Takich bloczysk nie buduje się miesiąc. Nie jest fizycznie możliwe by to był przełom 77/78, raczej co najmniej z rok wcześniej jak nie dwa. Jakbym miał strzelać to bym strzelił ze 75 albo 76 rok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>