wyślij zdjęcie
ciekawostki o Bemowie

FAQ

Przesłałem wam zdjęcie, ale nie widzę go na stronie. Co się z nim stało?

Prosimy o odrobinę cierpliwości – prawdopodobnie Twoje zdjęcie czeka w kolejce i pojawi się na stronie w ciągu kilku najbliższych dni. Staramy się codziennie publikować nie więcej niż 2-3 zdjęcia, aby nie umknęły Wam żadne nowości. Sprawdź też maila – być może wysłaliśmy Ci dodatkowe pytania, np. dotyczące miejsca, gdzie zdjęcie zostało zrobione lub innych elementów opisu.

Czy mogę wam przesłać zdjęcia, których sam nie robiłem?

Jeśli zdjęcie pochodzi z Twoich domowych archiwów to jak najbardziej! Radzimy jednak uzgodnić z autorem (siostrą, wujkiem, kolegą itp.) pomysł publikowania zdjęcia w sieci. Jeśli autor odnajdzie swoje zdjęcie na naszej stronie i nie będzie sobie życzył, by było publikowane, będziemy musieli je usunąć.

Co ze zdjęciami, na których widoczni są ludzie?

Jak wyżej – rekomendujemy wcześniejsze uzgodnienie, z osobami widocznymi na zdjęciu, czy wyrażają zgodę na publikację fotografii. Nie publikujemy zdjęć, gdzie fragment obrazu został wycięty lub zamazany.

Czy można wam przesłać zdjęcia znalezione w sieci?

Zależy nam na poszanowaniu praw autorskich, dlatego prosimy o wskazanie źródła, z którego zdjęcie zostało pobrane. Jeśli fotografia pochodzi z cyfrowych archiwów, udostępniających swoje zbiory do celów niekomercyjnych, zostanie opatrzona odpowiednią informacją. Jeśli jest to natomiast zdjęcie z prywatnych zbiorów, zamieszczone np. na forum dyskusyjnym, będziemy starali się dotrzeć do autora by pozyskać jego zgodę na opublikowanie materiału na stronie CAB.

Czy można wam przesłać film?

Oczywiście, o ile materiał filmowy jest zamieszczony w jakimś powszechnie dostępnym serwisie. Zachęcamy do przesyłania nie tyle plików filmowych, co linków do filmów:) Na razie nie przewidujemy zamieszczania filmów bezpośrednio na stronie Cyfrowego Archiwum Bemowa.

Czy zbieracie zdjęcia współczesne?

Skupiamy się przede wszystkim na materiałach archiwalnych. Chętnie opublikujemy natomiast współczesne zdjęcie przestawiające ten sam kadr, co jedno ze zdjęć archiwalnych (cykl “wczoraj i dziś”). Gromadzimy też materiały współczesne przedstawiające / opisujące ciekawostki związane z Bemowem, mało znane miejsca lub obiekty, które wkrótce znikną z mapy Bemowa. Pozostałe fotografie współczesne radzimy zachować na później – za kilka lat i one nabiorą wartości archiwalnej:) Uwaga: w przypadku zdjęć robionych po 2000 r. panuje duża konkurencja i jesteśmy wybredni – nie publikujemy zdjęć słabej jakości (np. robionych telefonem, nieostrych, niedoświetlonych).

Znalazłem na waszej stronie swoje zdjęcie, ale go wam nie przesyłałem. Jak to się stało?

Zapewne zdjęcie zostało wcześniej opublikowane gdzieś indziej w sieci i nadesłane przez jednego z naszych użytkowników, ale nie udało nam się ustalić jego autora. Możliwe też, że zdjęcie zostało do nas przesłane jako fotografia z domowego archiwum. Jeśli nie życzysz sobie, by zdjęcie znajdowało się w Cyfrowym Archiwum Bemowa, napisz do nas. W przypadku, jeśli zgadzasz się na publikację zdjęcia prosimy o przesłanie dodatkowych informacji, które pomogą uzupełnić jego opis (autor, miejsce, rok).

Mam archiwalne zdjęcia Bemowa, ale nie mam skanera. Czy przyjmujecie zdjęcia w formie odbitek?

Jeśli nie masz dostępu do skanera, możesz udostępnić nam odbitki lub klisze (również slajdy), a my je zeskanujemy. Ponieważ Cyfrowe Archiwum Bemowa nie ma swojego biura ani tym bardziej ścisłych godzin urzędowania, po prostu napisz do nas i umówimy się na dogodne dla obu stron miejsce i porę spotkania. Po skanowaniu oryginalne materiały wracają oczywiście do właściciela.

Najnowsze komentarze

 • grymasik:

  Z opowieści słyszałem ze taki tor znajdował się w okolicy Powstańców Slą...

 • Łukasz:

  Fotograficznym....

 • Ulica Kolejowa – strona południowa – Wirtualne Muzeum Ożarów Mazowiecki:

  […] Gazowanych Adama i Wacława Kołodzińskich przy ulicy Człuchows...

 • Annapl:

  Ԝitam!ǃǃ Βуć mоże mоja wіаdоmоść jest zbyt specуficznа. Αle ...

 • Weatherynarz:

  Tu na rogu była pijalnia piwa czy też bar zwany "na zgięciu" vel "zgięcie". ...

 • Informacje o stronie

  Polityka plików cookies
  Mapa strony
  RSS
  Kontakt

  Cyfrowe Archiwum Bemowa © 2013-2014.