Rejony MSI
Szukaj zdjęć według rejonów

Aby obejrzeć zdjęcia z danego rejonu MSI, skorzystaj z mapki poniżej:

Mapa Bemowa Chrzanów Jelonki Południowe Jelonki Północne Górce Groty Fort Radiowo Fort Bema Boernerowo Lotnisko Bemowo Lotnisko

Ulice

Osiedle Łączności na Boernerowie

Osiedle Łączności na Boernerowie

Osiedle Łączności na Boernerowie, rok: ?
Archiwum Ilustracji Koncernu Ilustrowanego Kuriera Codziennego
Źródło: Narodowe Archiwum Cyfrowe

NAC logo

Informacje o zdjęciu

Kategorie: Boernerowo (MSI)

Rok:

Lokalizacja:

3 odpowiedzi na „Osiedle Łączności na Boernerowie

 1. Sławek pisze:

  Witam…
  Zdjęcie osiedla łączności na Boernerowie, pochodzi na pewno z poczatku lat 30-tych ub wieku. W oddali widoczny jeden z dziesięciu masztów antenowych Radiostacji Babickiej.
  Osiedle powstało dla pracowników tejże Radiostacji.

  Pozdrawiam
  >Sławek<-Bemowo Lotnisko

 2. Paulina pisze:

  Wiemy już, że widoczny na zdjęciu budynek Zarządu Poczty i Telegrafu powstał w 1935 r. Nadal szukamy dodatkowych informacji, które pomogłyby ustalić datę zdjęcia. Zachęcam do dzielenia się wiedzą:)

  • jorguś z Lencewicza pisze:

   Gdy tylko zamieszkałem na Bemowie II ponad 30 lat temu zafascynowała mnie opowieść pewnej pani mieszkającej w małym domku przy Dywizjonu 303, gdzie chodziłem na spacery z moim kilkuletnim synem. Domku już dawno nie ma. Jest S-8. Nie ma też urokliwego stawu w kierunku Górczewskiej zwanego „Pająkiem ” przez mojego kolegę autochtona z Jelonek. Staw otoczony był pięknym dzikim starodrzewem typu: czuj się jak na Mazurach.Zasypany i wyrównany. Obecnie nowe osiedle. Chyba nawet strzeżone. Noga moja tam nie postanie, bo straciłbym piękne wspomnienia. Swoją drogą, jakim debilom, kretynom, ciemniakom przychodzi do głowy niszczyć bez opamiętania małe oczka wodne, strumyki, kanałki których już nie ma w Warszawie? Czy zaślepienie pieniędzmi przybrało już rozmiary tak monstrualne, że będziemy za chwilę niszczyli każdy fragment naturalnej przyrody? Kto dziś pamięta, że ul. Stawki w Warszawie jest pamiątką po istniejących tam stawach?
   Poniosło mnie.
   Radiostacja Transatlantycka to największa inwestycja telekomunikacyjna Rzeczypospolitej przed II WW i jedna z największych na świecie. Pozbierałem sporo materiału na ten temat i chętnie go udostępnię w formie @ ale muszę wiedzieć gdzie go umieścić.
   To było coś super. 10 masztów wysokości 128 m. Łączność z Ameryką !
   Dziś zapomniana kompletnie. Marne szczątki w lesie Bemowskim. Koniecznie trzeba o niej przypomnieć!

   Gratuluję inicjatywy i jestem do usług!
   Jorguś

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>