Rejony MSI
Szukaj zdjęć według rejonów

Aby obejrzeć zdjęcia z danego rejonu MSI, skorzystaj z mapki poniżej:

Mapa Bemowa Chrzanów Jelonki Południowe Jelonki Północne Górce Groty Fort Radiowo Fort Bema Boernerowo Lotnisko Bemowo Lotnisko

Ulice

Dom Gmurków przed poszerzeniem ul. Powstańców Śląskich

dom Gmurków
ul. Powstańców Śląskich i dom Gmurków przed poszerzeniem Powstańców Śląskich (Jelonki Południowe – MSI)
Rok 2009, fot. archiwum prywatne

Informacje o zdjęciu

5 odpowiedzi na „Dom Gmurków przed poszerzeniem ul. Powstańców Śląskich

 1. Edgar pisze:

  Hehe ;) I jest też pewnego rodzaju ciekawostka. Ten tramwaj, to pierwsza para 105-ek (typ. 105N), która pojawiła się w Warszawie :) To skład 1001 – 1000 z Zakładu R-1 „Wola”. Sprzęt bardzo miły w obsłudze, mój ulubiony i nie raz przeze-mnie „ujeżdżany”.

  pozdrawiam

 2. Paulina pisze:

  Edgar, czy jeździłeś lub jeździsz na trasach prowadzących przez Bemowo? Może jakaś anegdota z życia motorniczego by się znalazła?

 3. Edgar pisze:

  Oczywiście, że jeżdżę :) Oj, uzbierało by się tego nieco ;) Myślę, że to byłby dobry materiał na książkę :D
  Zdarzają się różne sytuacje. I te komiczne, jak i nieprzyjemne. Taki fach. Tak na szybko, nic nie przychodzi do głowy.
  Co do sprzętu na zdjęciu, to są starania by został on taborem zabytkowym. Wiem, że to brzmi może śmiesznie, ale tego typu maszyny, to też kawał historii Naszego Miasta. Moim marzeniem jest, by choć w części przywrócić mu pierwotny wygląd. Przy okazji ciekawostka. W drugim wagonie (1001), na szafie z aparaturą (blisko sufitu i naklejki z numerem taborowym)jest umieszczony pewien detal. Jaki? To zadanie dla ciekawskich ;) Taka, mała ciekawostka ;)

 4. Cooper pisze:

  Dom Gmurków nie został rozebrany i stoi do dziś tak jak to pokazano na zdjęciu. Rozebrano conajwyżej szopę widoczną po lewej stronie. Wystarczyło jedynie zmniejszyć teren działki na którym obecnie znalazła się zachodnia jezdnia Powstańców Śląskich. Torowisko pozostało tak jak widać na zdjęciu. Potrzebowano na to blisko 20 lat.

 5. Paulina pisze:

  Opis poprawiony:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>