Rejony MSI
Szukaj zdjęć według rejonów

Aby obejrzeć zdjęcia z danego rejonu MSI, skorzystaj z mapki poniżej:

Mapa Bemowa Chrzanów Jelonki Południowe Jelonki Północne Górce Groty Fort Radiowo Fort Bema Boernerowo Lotnisko Bemowo Lotnisko

Ulice

Budowa sztabu WAT

WAT w budowie
Budowa obecnego Sztabu WAT (Fort Radiowo – MSI)
Rok 1951, źródło: Piotrowski R., WAT – ab ovo : wspomnienia i refleksje. Warszawa: Wojskowa Akademia Techniczna, 2012

Informacje o zdjęciu

Lokalizacja:

4 odpowiedzi na „Budowa sztabu WAT

 1. Zdjęcie pt. „Budowa obecnego Sztabu WAT” nie mogło powstać w 1951 roku. Bowiem gdy rozpocząłem pracę w WAT w 1954 roku, budowy jeszcze nie rozpoczęto.

 2. Paulina pisze:

  Dziękujemy za tę informację! Będziemy weryfikować faktyczną datę zdjęcia.

 3. Ponieważ pamięć moja może być zawodna szukałem potwierdzenia iż pokazane zdjęcie nie zostało wykonane w 1951 roku.
  W broszurze wydanej w 1981 roku pt.”30 lat Wojskowej akademii Technicznej im. Jarosława Dąbrowskiego, na stronie 18 napotkałem informację o budowanych obiektach w 1951 roku, którą przytaczam:
  W roku 1951 rozpoczęto budowę kolejnych ważniejszych obiektów Akademii. Budowano laboratoria i sale wykładowe oraz hangar dla samolotów i sprzętu lotniczego. Zbudowano gmach biblioteki i klub oficerski. Zaprojektowano i rozpoczęto prace przy budowie gmachu głównego WAT, który został oddany do użytku w roku 1961. Nie zapomniano również o stadionie sportowym i niektórych innych obiektach sportowo rekreacyjnych.
  Podany tekst dotyczący budowy gmachu głównego WAT, potocznie nazywanego Sztabem WAT, może sugerować, że w 1951 roku rozpoczęto jego projektowanie, natomiast na zdjęciu widzimy już budowany parter.

 4. Paulina pisze:

  Dziękujemy za tak szczegółowe informacje! Okazało się, że czytelnik, który podzielił się z nami tymi zdjęciami, zna osobiście autora książki, z której fotografie pochodzą. Będzie więc możliwość zweryfikowania opisu bezpośrednio z autorem. A my w międzyczasie poszukujemy informacji, w jakich latach prowadzona była budowa sztabu WAT.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>